Blog

Články zaměřené na aktivní životní styl, wellness a zdraví.

Předchozí Následující z 83
 • Alergie a mikrobiom, klinické studie na vybrané doplňky stravy z přírodních antihistaminik, díl 3.

  Alergie a mikrobiom, klinické studie na vybrané doplňky stravy z přírodních antihistaminik, díl 3.

  Redakce eFIA Redakce eFIA 07.06.2024

  V minulých dílech jsme mluvili o důležitosti mikrobiomu pro vyrovnaný imunitní systém, jehož nerovnováha může způsobit alergické reakce. Zmínili jsme probiotika a adaptogenní houby jako možné přírdoní složky pro efektivní pomoc. Dnes se zaměříme na skupinu přírodních antihistaminik a imunomodulátorů jako je quercetin, black seed oil a nebo bromelain.

 • Mikrobiom v rámci cyklu a jeho vliv na psychiku
  Mikrobiom

  Mikrobiom v rámci cyklu a jeho vliv na psychiku

  Redakce eFIA Redakce eFIA 17.05.2024

  Během menstruačního cyklu dochází k mnoha změnám a jednou z těch více výrazných je psychika. Tedy to, jak vnímá sebe a okolí, i jak s okolím komunikuje. Ne nadarmo se říká, že během menstruačního cyklu žena vystřídá až 4 osobnosti. Jedná se o přirozený děj, který může být v negativním smyslu umocněn nejčastěji v období před menstruací při PMS (premenstruační syndrom). Pojďme si to v tomto [...]

 • Alergie a mikrobiom, díl 1.
  alergie

  Alergie a mikrobiom, díl 1.

  Redakce eFIA Redakce eFIA 10.05.2024

  Se sezónními nebo potravinovými alergiemi se potýká čím dál více lidí. V Česku aktuálně více než třetina populace trpí nějakou formou alergie - na prach, pyly nebo roztoče. (1) K tomu se přidávají ještě alergie kožní a potravinové. V sérii článků se proto zaměříme na jejich příčinu, která může mimo jiné ležet i v oblasti mikrobiomu.

 • Jak fungují adaptogenní houby, díl 2.
  beta-glukany

  Jak fungují adaptogenní houby, díl 2.

  Redakce eFIA Redakce eFIA 03.05.2024

  V minulém díle jsme si pověděli o imunoaktivační a imunomodulární schopnosti beta glukanů. V dnešním článku se podíváme blíže na další vlastnosti těchto unikátních látek - protinádorové, antimikrobiální a také vlastnosti tlumící metabolický syndrom.

Předchozí Následující z 83