Blog

Články zaměřené na aktivní životní styl, wellness a zdraví.

Předchozí Následující z 77
 • Vypadávání vlasů u mužů i žen. Jaké jsou příčiny a jak si můžeme pomoci?
  vlasy

  Vypadávání vlasů u mužů i žen. Jaké jsou příčiny a jak si můžeme pomoci?

  Redakce eFIA Redakce eFIA 29.09.2023

  Během dne nám vypadne 50-100 vlasů. Takto se projevuje normální růstový cyklus vlasů. V průběhu života ale mohou nastat situace, kdy nám vlasů začne ubývat mnohem vící a začneme pozorovat jejich řídnutí. Ztráta vlasů pak může negativně působit na sebevědomí. Vlasy také mohou být odrazem našeho zdravotního stavu. Pojďme se proto společně podívat, jak funguje jejich růstový cyklus, jaké [...]

 • Ženšen a jeho benefity pro sport i každý den
  ženšen

  Ženšen a jeho benefity pro sport i každý den

  Redakce eFIA Redakce eFIA 22.09.2023

  Ženšen má dlouhou tradici užívání v Asii a Severní Americe. V Číně byl součástí Tradiční medicíny, první záznamy o něm jsou kolem roku 100 nl. Už v 16. Století se stal extrémně populární, dnes se prodává ve více než 35 zemích, největší podíl na jeho prodeji má Jižní Korea.

 • Jak zlepšit spánkovou hygienu
  Spanek

  Jak zlepšit spánkovou hygienu

  Redakce eFIA Redakce eFIA 15.09.2023

  Dostatek kvalitního spánku je nezbytnou součástí zdravého životního stylu. Tělo potřebuje spát, aby mohlo bojovat s nemocemi, posilovat imunitní systém, opravovat poškozené tkáně, trávit, detoxifikovat a srovnávat hladiny hormonů.

 • Hořčík - laktát hořečnatý pro unavené svaly
  laktát hořečnatý

  Hořčík - laktát hořečnatý pro unavené svaly

  Redakce eFIA Redakce eFIA 08.09.2023

  Hořčíkové formy jako bisglycinát, citrát nebo oxid už důvěrně známe, existují ale mnohé další s benefity, které by bylo škoda opomíjet. Patří mezi ně laktát, malát, threonát a další. Pojďme se na ně postupně podívat, dnes začneme laktátem hořečnatým.

 • Hrachový protein – rostlinný muscle builder, který pomáhá srdci
  hrachový protein

  Hrachový protein – rostlinný muscle builder, který pomáhá srdci

  Redakce eFIA Redakce eFIA 01.09.2023

  Pokud užíváme protein do 30 minut po tréninku, prokazatelně to zrychluje svalový růst a zlepšuje tréninkové výsledky (1,2). Skvělou strategií, jak tělu dopřát benefity co nejvíce účinných složek, je rotovat jednotlivé typy proteinů. Jednou z nejlepších možností je hrachový protein, který je mezi fitness komunitou a aktivně žijícími lidmi čím dál více oblíbený. Jde o zajímavou alternativu k [...]

Předchozí Následující z 77