Eaa

EAA, sacharidy a ionizované minerály (ionty) – nejlepší potréninková regenerace

Máte tělo rozbité z tréninku? Z posilování, běhu, fotbalu, florbalu nebo jiného sportu? Hledáte rychlý a jednoduchý způsob, jak ulevit bolavým svalům a vyčerpání? EAA, sacharidy a ionizované minerály jsou ideální kombinace – účinek nastupuje velice rychle a vydrží.

EAA, sacharidy a ionizované minerály (ionty) – nejlepší potréninková regenerace

Aminokyseliny jsou stavební bloky proteinů, které pomáhají podpořit růst a udržení svalové hmoty. Esenciální aminokyseliny (EAA) jsou ty, které si tělo nedokáže vytvořit samo a musí je přijímat ve stravě. V mase, vejcích a nebo vhodném suplementu. Existuje celkem 9 esenciálních aminokyselin – tři větvené aminokyseliny (BCAA) a šest dalších:

 • Leucin (BCAA)
 • Isoleucin (BCAA)
 • Valin (BCAA)
 • Histidin
 • Lysin
 • Methionin
 • Phenylalanin
 • Threonin
 • Tryptophan

A proč jsou EAA tak efektivní?

 • Na rozdíl od BCAA doplňují do organismu všechny esenciální aminokyseliny, ne jen tři jako BCAA.
 • Do organismu vstřebávají rychleji než samotný protein, který musí tělo ještě na jednotlivé aminokyseliny rozdělit. Z EAA dostává jednotlivé stavební látky přímo.

Doplňování EAA během tréninku a po něm je tak z hlediska regenerace nejlepší volba.

Doporučený doplněk: Puhdistamo EAA

Sacharidy

Proč sacharidy? Je to jednoduché, sacharidy jsou samozřejmě energetický zdroj pro tělo, energii bereme přímo z nich a navíc ještě spotřebováváme svalový glykogen, který je po výkonu třeba doplnit. Proto ke správné regeneraci patří i trocha sacharidů.

Ionizované minerály

Jasně, svaly potřebují minerály, aby nepřišly křeče! Proto si dáváme iontový nápoj. Ano, jednak kvůli křečím, ale v prvé řadě, aby vůbec mohly fungovat jako takové – aby se mohly napínat a stahovat. K tomu svalové hmota využívá právě minerály. Pokud je spotřebováváme a vypotíme, přichází křeč, která je právě projevem toho, že sval se z nedostatku minerálů neumí uvolnit.

A co jsou to ty ionizované minerály? To je nějaký marketing, jak prodat obyčejné minerály? Žádný marketing. Jde o minerály, které díky přirozené ionizaci umí nést elektrický náboj, tzn. se v těle velmi rychle vstřebají. (V těle se v malém množství elektrická energie přenáší neustále – umožňuje,aby fungovaly všechny možné biochemické reakce). Ionizované minerály se tak začínají se vstřebávat už v ústní dutině. Jsou proto ideální právě pro sport, protože jsou velmi rychlé a efektivní. A jak je poznat? Stačí hledat ten správný iontový nápoj.

Doporučený doplněk: elete - electrolyte

Závěrem

EAA + sacharidy + ionizované minerály = ideální suplementační kombinace během a po sportu, která výrazně zmírní svalovou bolest a vyčerpání tím, že vyřeší jejich příčinu.